Г-н Толев, каква е ролята на Дните на Дома на Мъдростта, организирани около периода 21-ви декември – Денят на Посланията?
Казал съм, че Децата на Деня са клада на свободата, т.е. в душите им трябва да има знанието от Учението на Мъдростта – каквото е предназначението на Дома и празниците му. А кислородът на огъня идва и се поддържа от Посланията – те са месианството, те са повеления и искания, признания и свобода от минало – битие на хилядолетията. Те са културата на Третото хилядолетие, те са катехизисът на Децата на Деня!
Аурата на Дома е, че знаещият е повече от безгрешния. Тогава личността и социалната даденост ще научат, че човекът е един бог в развитие.
Това е отговорното служение на Дома – съхранител и трапеза на Посланията!
За Съборите на Общество Път на Мъдростта Вие дадохте характеристика, че те са една „кръстословица на спомена“. Каква характеристика бихте дали на Дните на Дома на Мъдростта?
Казах, че Домът е съхранител и трапеза на Посланията. С Деня на Посланието се открива годината на Мировата повеля и календарния белег.
Всеки друг празник носи свой лик и предназначение за изграждане на култура и мироглед в Децата на Деня като потреба в служение без Себе си. Защото те трябва да оставят на бъдността знанието, че само свещената личност може да освети свещена институция.
Така, че всеки от дните-празници на Дома носи неотменната предпоставка да даде на Децата на Деня знанието, че будният човек е един събуден бог!